-42%

System Kominowy Wentylacyjny JAWAR 1-kanałowy

1100 produkt(y)
JAWAR SKW 1W
10 dni
16612 
28642 
Oszczędzasz: 12030 
Producent: Jawar

Opis

Pustaki wentylacyjne JAWAR przeznaczone są do budowy systemów kanałów wentylacji grawitacyjnej. Do wyrobu pustaków używamy mieszanki keramzytobetonowej, co pozwala na uzyskanie wysokiej izolacyjności akustycznej i ognioodporności. Powinniśmy wiedzieć że, wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczanie w jego miejsce powietrza świeżego. Należy zwracać uwagę na prawidłowość działania wentylacji ponieważ powietrze we wszystkich pomieszczeniach stale ulega zanieczyszczeniu. Najbardziej popularnym rodzajem wentylacja budynków mieszkalnych stosowanym od lat, jest wentylacja grawitacyjna, nazywana też naturalną.

Siłą napędową wentylacji naturalnej jest różnica gęstości powietrza zimnego (świeżego na zewnątrz pomieszczeń) i ciepłego (znajdującego się w pomieszczeniach).

Powietrze zimne napływa do pomieszczeń poprzez nieszczelności w oknach i ścianach budynku lub przez nawiewniki instalowane w oknach lub ścianach. Po wymieszaniu z powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu i ogrzaniu, opuszcza pomieszczenie, wraz z zanieczyszczeniami, przez kratki wentylacyjne podłączone do kanałów wentylacyjnych. Zgodnie z polskimi przepisami budowlanymi wloty do przewodów wentylacyjnych muszą znajdować się w kuchni, łazience lub WC, pomieszczeniach bezokiennych, czasem także w innych pomieszczeniach.

Właściwości:

  • wymiary kanałów 12x15 cm
  • wysokość montażowa pustaków 33 cm
  • szybki i łatwy montaż - 3 sztuki pustaków na 1 mb

Cena obejmuje:

  • Pustaki wentylacyjne 1-kanałowe


Przykłady budowy kominów wentylacyjnych

Cechy

180x200:
Keramzytobeton
zbudujmy.pl:
Jawar

Ogólne

Producent:
Jawar

Inne produkty tego sprzedawcy

Być może zainteresują Cię również