-15%

Wkład kominowy żaroodporny SPIROFLEX Ø 160mm gr.1,0mm

Na zamówienie
wklad WKZOSPIRO1-160 1,0
2.89832 
3.40979 
Oszczędzasz: 51147 
Gwarancja: 5 lat; Producent: Spiroflex; Średnica: 160; Przeznaczenie: do kominków, do kotłów na paliwa stałe; Rodzaj paliwa: Drewno; Typ kotła: otwarta komora spalania

Opis

Żaroodporny wkład kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych drewnem.

Wszystkie elementy żaroodpornych wkładów kominowych wykonane są z blachy o grubości 1,0mm. Kielichowe połączenia poszczególnych elementów o długości 100 mm, zapewniają szczelność oraz kompensację wydłużeń liniowych wkładu wynikających z możliwości wystąpienia bardzo wysokich temperatur.

Zestaw zawiera:

  • wywiewka - 1szt
  • płyta dachowa - 1szt
  • rura gładka 1m - ilość w zależności od wybranej wysokości (minimum 5szt )
  • trójnik 90 st - 1szt
  • wyczystka - 1szt
  • odskraplacz - 1szt


Instrukcja montażu:

Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu kominowego montowana jest od góry, czyli od wylotu komina. Mocujemy linę do rury o długości 1 m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było zamontować w kielichu ostatniej rury płytę dachowa i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę.

Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. Drzwiczki wyczystki powinny być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Ponadto w odnodze wyczystki, za drzwiczkami, powinna znajdować się przegroda ogniowa, uniemożliwiająca wypadanie żaru bezpośrednio po otworzeniu drzwiczek wyczystki (kupując drzwiczki żaro oferowane przez firmę “Spiroflex” otrzymacie przegrodę ogniową w komplecie z drzwiczkami). Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).

Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości wkładu kominowego, znacznie poprawiają warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

Cechy

Ogólne

Gwarancja:
5 lat
Materiał:
Stal żaroodporna
Producent:
Spiroflex
Średnica:
160

Parametry techniczne

Gatunek stali:
1.4301
Grubość stali:
1,0
Przeznaczenie:
  • do kominków
  • do kotłów na paliwa stałe
Rodzaj paliwa:
  • Drewno
Rodzaj połączenia:
kielichowe 100 mm
Typ kotła:
  • otwarta komora spalania

Być może zainteresują Cię również